wifi_tethering99,4 MHz – broj frekvencije bez konkurencije

Politika

Općinsko vijeće Općine Kloštar Ivanić nije konstituirano

today17.06.2025. 965

share close

Novo vijeće Općine Kloštar Ivanić nije konstituirano. Ni oporba ni pozicija nisu uspjele osigurati potrebnu većinu.

Na početku sjednice sve je izgledalo obećavajuće – nova načelnica Općine Kloštar Ivanić Jasenka Haleuš je prisegnula pred okupljenima, a isto je učinilo i  ukupno 13 vijećnika izabranih na lokalnim izborima.

S liste Socijaldemokratske partije Hrvatske prisegnulo je pet vijećnika, a to su Miljenko Majdek, Đurđica Grganja, Krešimir Bunjevac, Antonija Renić i Jozo Vuković umjesto Željka Filipovića koji je stavio mandat u mirovanje iz osobnih razloga.

Prisegnula su i četiri vijećnika s liste nezavisne Jasenke Haleuš, a to su redom: Branko Šafran, Mario Laušin umjesto Stanijele Kukec koja je stavila mandat u mirovanje, Nikolina Lučić i Dalibor Pokasić umjesto načelnice Jasenke Haleuš.

Iz koalicije stranaka SU-a, DP-a i Agrarne stranke na čelu s Mislavom Lukšom dužnost vijećnika obnašat će Mislav Lukša i Miroslav Hlad, a s liste Hrvatske demokratske zajednice u vijeću su prisegnuli Valentino Lučić i Patrik Jakopović.

Sjednica je zaustavljena nakon što vijeće nije uspjelo izabrati predsjednika vijeća. Za predloženog Mislava Lukšu glasovalo je šest vijećnika, šest je bilo protiv, a presudio je jedan suzdržani vijećnik.

U planu je nova konstituirajuća sjednica.

Autor:Admin

Ocijeni

O nama

Biti na usluzi svojim slušateljima, kao informativni servis građanima pružiti sve informacije koje bi im mogle zatrebati, te omogućiti slobodan pristup eteru – temelj je poslovne i programske politike.

Kontakt