Izbor iz sportskih vijesti

U 12. kolu Jedinstvene županijske lige, Naftaš Ivanić je na svom terenu nadigrao Dinamo iz Jakovlja 4:1. Po kišovitom vremenu strijelci su bili dva puta Josip Miličević i jednom David Čuni i Vedran Domitrović.

Sloga Križ poražena je na gostovanju u Lomnici 3:1. U susretu s dva kaznena udarca za domaćine i crvenim kartonom za goste, jedini strijelac za Križane bio je Josip Marinić u 50. minuti.

Križani su ostali na pretposljednjem mjestu ljestvice, dok je Naftaš skočio na četvrto mjesto sa svega četiri boda zaostatka za vodećom pozicijom.

U 1. županijskoj ligi, Milka Trnina je u još jednoj uzbudljivoj domaćoj utakmici svladala Meštricu 3:2. Domaćini su poveli golovima Ivana Fešte i Antonija Čičevića da bi Meštrica u drugom dijelu preuzela kontrolu nad igrom i izjednačila. No u posljednjem napadu na utakmici Ivan Fešta nakon ubačaja iskorištava lošu reakciju gostujuće obrane i svojim drugim golom donosi nova tri boda klubu iz Vezišća.

NK Kloštar ostao je na jednom skupljenom bodu nakon poraza kod Vatrogasca iz Kobiliča 3:0.

U susretu 9. kola 2. županijske lige, Mladost Obedišće je stigla do druge ovosezonske pobjede minimalno svladavši kod kuće Turopolje 1:0.
.....................
Muški rukometni klub Ivanić je u sportskoj dvorani Žeravinec u regionalnom derbiju bio bolji od Dugog Sela 26:24 te je tako skočio na sedmo mjesto ljestvice s 3 boda manje od prvoplasirane Moslavine.

Ivanić je od prve minute gradio prednost koja je u jednom trenutku iznosila velikih 8 golova, da bi se gosti u zadnjim minutama iskoristivši brojne greške domaćina približili na svega gol zaostatka no snage za izjednačenje ipak nisu imali.
Leon Lukačec sa 6 i Lovro Malec s 5 golova najefikasniji kod domaćina dok je za Dugo Selo Fabijan Grubišić zabio 10.
..................
Rukometašice Ivanića su u jednoj od najlošijih predstava ove sezone na svom parketu uvjerljivo poražene od Trešnjevke iz Zagreba 29:21.

Utakmica je bila izjednačena sve do rezultata 11:11 kada slijedi veliki pad u igri domaćih igračica, što najbolje dokazuje činjenica kako su prvi gol u drugom poluvremenu postigli tek nakon 10 minuta igre.
Tina Barišić zabila je 10 pogodaka koliko je na drugoj strani za Trešnjevku postigla i Kristina Smiljanić
.................
U subotu su članovi kickboxing kluba Ivanić-Grad nastupili na međunarodnom kickboxing turniru Slovenija Open.
Patrik Presečan osvojio je dva prva mjesta u disciplini point fighting kod dječaka do 28 i do 32 kg.
Prvo mjesto osvojila je i Tina Petrović u disciplini point fighting kod mlađih kadetkinja do 32 kg čemu je dodala i 2. mjesto u kategoriji do 28kg.

Borna Grmuša osvojio je zlato u kick lightu za starije kadete, te srebro u disciplini light contact.
S medaljama se iz Slovenije vraćaju i Benjamin Tukec i Leona Ravlić kao drugi, te Barbara Bunjevac i Lina Radman kao trećeplasirani u svojim kategorijama.
...............
U Sportskoj dvorani Žeravinec u nedjelju je u organizaciji Streljačkog kluba Ivanić održan 11. memorijalni turnir "Berislav Rajković" u field samostrelu.

Turnir nosi ime jednog od prvih streljačkih djelatnika koji je pomogao u proširenju i popularizaciji discipline field samostrel, a natjecanja su održana u kategorijama kadeta, juniora, seniorki i seniora te u ekipnoj konkurenciji.
Najprecizniji kod seniora bio je Domagoj Pereglin iz Streljačkog društva Dubrava, dok su pobjednici u ostalim kategorijama Antonia Kasalo, također iz Dubrave kod kadeta, Martin Oborovečki iz Velikog Trgovišća kod juniora i Maja Grdiša iz Požege kod seniorki.

Prijelazni pehar, koji se dodjeljuje strijelcu s najboljim rezultatom, i ove je godine osvojio je Domagoj Pereglin, dok je pehar za najbolju ekipu pripao Dubravi.
Povodom obilježavanja 90. obljetnice Nogometnog kluba Sloga Križ, u nedjelju će s početkom u 14:00 sati na Sportskom parku u Križu biti odigrana prijateljska utakmica između veterana Sloge i veterana Slaven Belupa.
Pozvani su svi prijatelji sporta i nogometa s područja Otoka Ivanića na uvod u obilježavanje 90 godina kluba iz Križa budući da će NK Slaven Belupo doputovati u najjačem sastavu, s igračima koji su obilježili nogomet u Koprivnici ali i u 1. Hrvatskoj nogometnoj ligi.

zlatni miš

"Zlatni miš"

Na 11. Danima elektroničkih medija, Obiteljski radio Ivanić je primio nagradu „ZLATNI MIŠ“ za najbolju Internet stranicu.

Ocjenjivački žiri na čelu s dr. sc. Zdravkom Kedžom dodijelio je nagradu za platformu na kojoj na jednom mjestu slušatelji imaju mogućnost pratiti program putem online streama, preslušati emisije emitirane u radijskom programu na 99,4 MHz, te pročitati izbor iz lokalnih vijesti Otoka Ivanića.